ПРОГРАМА 2019

ПРОГРАМА 2019 за сваляне в PDF формат

XIV НАЦИОНАЛЕН ТЕАТРАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА ДЕТСКО-ЮНОШЕСКОТО ТЕАТРАЛНО ТВОРЧЕСТВО

„МАЛКИЯТ ПРИНЦ” – ВЕЛИКО ТЪРНОВО

3 – 6 МАЙ 2019

Голяма зала на Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов“

Вход свободен

ПРОГРАМА

3 МАЙ 2019 г. /петък/

ДЕТСКИ ТЕАТРИ

9.00 ч. ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

9.30 ч. ТС „Дионисий” при НЧ „Напредък-1911” – с. Шемшево

„АЛЕНОТО ЦВЕТЕ” по руска народна приказка

Постановка Виктор Терзийски

10.35 ч. ДЮТФ „Смехоран” при НЧ „Съгласие-Дебелец”

„КОГАТО КУКЛИТЕ НЕ СПЯТ” от Леда Милева

Постановка Събка Илиева

11.50 ч. Детски театрален състав „Развитие” при Народно читалище „Развитие-1870”- гр. Севлиево

  „ЖЪЛТОТО ОКО”  от Никола Русев

Постановка Никола Узунов

14.00 ч. Театрална школа „Звездици” при ОУ „Неофит Рилски” –  гр. Велинград

  „ГАНА МЪРЗЕЛАНА” от Иванка Дебелушина

Постановка Иванка Дебелушина

14.35 ч. ДТС „Буратино” при НЧ „Развитие-1883” – с. Церова кория

„БЯЛА ПРИКАЗКА” от Валери Петров

Постановка Димитринка Донева

15.20 ч. ТС „Щастливците” при ОУ „Неофит Рилски”  – гр. Велинград

„ПРИКАЗКИ ЗА СЪБУЖДАНЕ” по приказки на Джани Родари

Постановка Нина Маврикова

16.00 ч. ДЮТ „Златното ключе” –  големи при ЦПЛР-Общински детски комплекс гр. Варна

„КЪСИ ЧЕХОВИ РАЗКАЗИ” от Антон Павлович Чехов

Постановка Сия Папазова

4 МАЙ /събота/

 10.00 ч. ТЕАТЪР В * УЧИЛИЩЕ при Фондация „Пространства” гр. София

„ПРИКАЗКА ЗА ТИШИНАТА” по текст на Кина Къдрева

Постановка Росица Гущерова-Казакова, Вероника Петрова и Соня Рупова

11.00 ч. ДТС „Буратино” при НЧ „Христо Ботев”  – гр. Нови пазар

„ВАШЕ ВЪОБРАЖЕНИЕ” от Албена Димова

Постановка Христина Димитрова

12.30 ч. Театрална школа „ЧАРЛИ” при Дирекция “Култура” – Община Пловдив

„ЗЛАТОПЕРКО” от Леда Милева

Постановка Ваня Паликопова

14.30 ч. Театрална група „Самодейни таланти” при НЧ „Свети Климент Охридски”  гр. – Стара Загора

„ЯН БИБИЯН” по Елин Пелин

Постановка Стефан Борисов

15.50 ч. ТЕАТЪР В *УЧИЛИЩЕ при Фондация „Пространства” – гр. София

„НИЕ” – авторски спектакъл на участниците в „НИЕ”

Постановка Вероника Петрова , Росица Гущерова-Казакова и Соня Рупова

17.10 ч. Театрална формация „Усмивка” при Общински център за култура и младежки дейности – гр. Кърджали

„ДОЛИНАТА НА УСМИВКИТЕ” по текстове на Луис Карол и Екзюпери

Постановка Русалина Майналовска

18.20 ч. Младежки театър „Приятели” при Младежки дом – гр. Пазарджик

„ПРИКАЗКА ЗА ФЕИ” от Теодора Стамболска

Постановка Александър Братоев

20.20 ч. НАГРАЖДАВАНЕ ДЕТСКИ ТЕАТРИ

5 МАЙ /неделя/

ЮНОШЕСКИ ТЕАТРИ

9.30 ч. Театър „Арлекин” при Арт център „Арлекин”  – гр. Варна

„ПИТЪР ПАН”  от Джеймс Бари

Постановка Стоянка Гунчева

10.55 ч. Младежко театрално студио „РАЗВИТИЕ” при НЧ „Развитие-1870” – гр. Севлиево

  „НАЙ-ЧУДНОТО ЧУДО” от Стефан Цанев

Постановка Никола Узунов

12.00 ч. Театрално студио Езикова гимназия „Христо Ботев” гр. Кърджали

ПРЕДСТАВЛЕНИЕТО НА „ХАМЛЕТ” В СЕЛО ДОЛНО ТУТКАВО

от Иво Брешан

Постановка Атанас Атанасов

14.15 ч. Театрално студио „Движение” при НЧ „Свети Климент Охридски 1858” гр. Стара Загора

  „СЪН В ЛЯТНА НОЩ” от Уилям Шекспир

Постановка Светла Тодорова

15.50 ч. МТС „Смехоранчета” при НЧ „СВ. св. Кирил и Методий 1928” – гр. Габрово

„ЗМЕЙОВА СВАТБА” от Петко Тодоров

Постановка Виктория Петрова

17.20 ч. Театрална школа при Обединен детски комплекс – гр, Кюстендил

  „СЪКРОВИЩЕТО НА СИЛВЕСТЪР” от Анжел Вагенщайн

Постановка Ани Кръстева

18.45 ч. ДТВ „Владимир Николов” при ЦПЛР – ОДК  – гр. Пловдив

„ЖЕНСКО ЦАРСТВО” по Ст. Л. Костов

Постановка Евелина Николова

6 МАЙ /понеделник/

 9.30 ч. ДЮТФ „Смехоран” при НЧ „Съгласие – Дебелец”

  „НАШЕНЦИ” от Чудомир

Постановка Събка Илиева

11.10 ч. МФТ „Импулс” при НЧ „ Развитие 1869” – гр. Разград

„ТАРАЛЕЖ” от Иван Радоев

Постановка Веселин Керемедчиев

13.30 ч. Малък младежки театър зад пазара при ОП „Младежки център” – гр. Хасково

„ДОМЪТ НА БЕРНАРДА АЛБА” от Фредерико Гарсия Лорка

Постановка Румяна Георгиева

14.50 ч. Театрална школа за деца и юноши „Водолей” при Арт асоциация ‘Водолей” –  гр.  София

  „ГРЕХОВЕ НАШИ” по разкази на А. П. Чехов

Постановка Симона Попова

16.00 ч. Театрална студия при Езикова гимназия „Проф. д-р Асен Златаров” – Велико Търново

„КРИВОРАЗБРАНАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ” по Добри Войников

Постановка Веселин Василев

18.00 ч. НАГРАЖДАВАНЕ ЮНОШЕСКИ ТЕАТРИ И ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА