ПРОГРАМА 2021

XV НАЦИОНАЛЕН ФЕСТИВАЛ НА ДЕТСКО-ЮНОШЕСКОТО ТЕАТРАЛНО ТВОРЧЕСТВО „МАЛКИЯТ ПРИНЦ” – ВЕЛИКО ТЪРНОВО

7 – 9 МАЙ 2021 г.

  • Голяма зала на Музикално-драматичен театър „Константин Кисимов“
  • Камерна зала на МДТ „Константин Кисимов“

 вход свободен

 

ПРОГРАМА

  1. МАЙ 2021 г. /петък/

 10.00 ч. ОФИЦИАЛНО ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА

10.30 ч. Театрален състав „Мелпомена“ при НЧ “Напредък-1870“  – Лясковец (възрастова група 14-19 г.)

          „ЖЕНСКО ЦАРСТВО” по Ст. Л. Костов, Постановка Даниела Райкова

12.00 ч. Детска театрална школа „Водолей” – София (възрастова група до 14 г.)

              „КОПЧЕ ЗА СЪН” от Валери Петров, постановка Симона Попова

13.30 ч. Младежка формация за театър „Импулс“ при НЧ „Развитие 1869“ град Разград (възрастова група 14-19 г.)

              „ТРУДНО Е ДА КАЖЕШ СБОГОМ” от Миро Гавран, постановка Веселин Керемедчиев

15.00 ч. Вокално-театрална формация “Аврида” при Общински младежки дом – Шумен (възрастова група 14-19 г.)

              „ИЗМАМНИКЪТ” от Молиер, постановка Диана Колева

16.15 ч. Театрално студио „Арлекин“ – Варна (възрастова група 14-19 г.)

              „Много шум за нЕщо” по Уилям Шекспир, постановка Стоянка Гунчева

18.00 ч. Детска театрална школа „Патиланци“ към Държавен куклен театър – Русе (възрастова група до 14 г.)

            „ЗЛАТНАТА ЯБЪЛКА” по драматизация на Тодор Вълов, постановка Деница Дончева

  1. МАЙ /събота/

 11.30 ч. МТС “Котките” при НЧ “Св.св. Кирил и Методий” 1928 – Габрово (възрастова група 14-19 г.)

              „ВЕЧЕРИНКАТА” по разкази на Чудомир, постановка Стоян Чудомиров

14.00 ч. Сцена „Арт Студио“ към „Театриум 42“ ЕООД – Варна (възрастова група 14-19 г.)

              „МАСКИТЕ СЕ СТИЧАТ” от Даниела Атанасова, постановка Даниела Атанасова

16.00 ч. Театрална работилница  „Мариан Бачев и Аркадия Фюжън Арт“ – София (възрастова група 14-19 г.)

             „РОМЕО И ЖУЛИЕТА” от Уилям Шекспир, постановка Венелин Методиев

18.00 ч. Театрално студио „Артистик“ при ЦПЛР – ОДК Силистра (възрастова група 14-19 г.)

             „ВАЛЕНТИНОВ ДЕН” от Иван Вирипаев, постановка Христо Христов

 

19.40 ч. КАМЕРНА ЗАЛА Театрална школа „Ер малък“ при Драматичен театър “проф. Енчо Халачев” – Благоевград (възрастова група 14-19 г.)     

             „БЕЛГРАДСКА ТРИЛОГИЯ” от Бильяня Сръблянович, постановка Бранимир Митов

  1. МАЙ /неделя/

10.00 ч. КАМЕРНА ЗАЛА Театрална школа „Ер малък“ при Драматичен театър “проф. Енчо Халачев” – Благоевград (възрастова група до 14 г.)

            „НЕ СЕ ГАСИ ТУЙ, ЩО НЕ ГАСНЕ”  по български класици, постановка Бранимир Митов

11.10 ч. КАМЕРНА ЗАЛА Театрална школа „Ер малък“ при Драматичен театър “проф. Енчо Халачев” – Благоевград (възрастова група 14-19 г.)              

              „ИГРАЕМ ЧЕХОВ”, постановка Бранимир Митов

13.00 ч. ГОЛЯМА ЗАЛА Театрална школа „ЧАРЛИ” при Дирекция „Култура“, Община Пловдив (възрастова група 14-19 г.)

              „ПРОФЕСИЯТА“ – откъси от пиесата „Професията на Мисис Уорън“ от Бърнард Шоу, постановка Ваня Паликопова

14.20 ч. Театрално Студио „Смехурко” при ЦИКО – София, филиал Банкя (възрастова група 14-19 г.)

             „КРАЛЯТ ЕЛЕН ” по Карло Гоци, постановка Цвете Лазарова

16.20 ч. Детска театрална школа „Водолей” – филиал Велико Търново (възрастова група 14-19 г.)

              „ИНДЖЕ” по Йордан Йовков, постановка Симона Попова

17.45 ч. Детска театрална школа „Водолей” – филиал Велико Търново (възрастова група до 14 г.)

             „ЕПОПЕЯ” по мотиви от Вазов, Ботев и Паисий, постановка Симона Попова

19.30 ч. НАГРАЖДАВАНЕ ЮНОШЕСКИ ТЕАТРИ И ЗАКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛА